loader

Занурення з мотоциклами BMW GS від Євгена П'ятигорського

Меню

ЗАНУРЕННЯ.

Як BMW GS змінив життя Євгена П'ятигорського.

Кажуть, що мотоцикл змінює життя. Але, виявляється, на цьому шляху є безліч поворотів. Євген П'ятигорський розповідає, як одна поїздка на BMW R 1200 GS перевернула його життя.

«
Я підійшов і сказав – що це за бензопила? Я на це ніколи не сяду!
»

Десять років тому Євген П'ятигорський заїхав в гараж, де ремонтували його спортбайк. Хлопці звідти, давні знайомі, теж все життя каталися на спортивній техніці. А тут – бац! – весь гараж був заставлений кросовими мотоциклами та ендуро. «Тобі просто треба спробувати» – була відповідь.

Тоді, в 2006 році, Євген не послухав своїх друзів з гаража: «Я продовжував кататися на спортбайках. Носився по місту, треків-то тоді толком і не було. Але мені все одно здавалося, що це шалено круто. Про подорожі зовсім не йшлося, а якщо і були поїздки, то всі вони були в межах п'ятисот кілометрів від Москви, і тривали дві-три години. Чи треба говорити, що, керуючи мотоциклом на такій швидкості, я нічого особливо не бачив? Це була їзда заради їзди».

Термометр показує 44 градуси, а заднє колесо BMW R 1200 GS, під зав'язку навантаженого запасом води і бензину, заривається в глибокий пісок десь в степах Казахстану. Попереду – тисячі кілометрів доріг і бездоріжжя, ночівлі в наметі і найнеймовірніші види в житті. Йшов четвертий тиждень подорожі. Це – лише рік тому.

Так тривало ще шість років. Але тут потрібно було поїхати з друзями в Одесу, а улюблений спортбайк, як на зло, був в ремонті. Але знайшовся підмінний мотоцикл, R 1200 GS. Найнудніша поїздка в житті? «Через годину я зрозумів, що на ендуро можна нормально їхати. А далі ... якщо коротко, то повернувшись до Москви, я першою справою замовив собі R 1200 GS на наступний сезон».

«Я думав, що, як і раніше, буду їздити на своєму спортбайке кожен день, а на GS буду вирушати в далекі подорожі пару раз на рік. Але ось настала весна, а на вулиці було ще холодно. Вирішив відкрити сезон на GS – адже я вже знав, що на ньому можна їздити по будь-яких дорогах... І тільки в серпні я згадав, що ще жодного разу не виїжджав на дорогу на своєму спортбайці! У перший же рік я накатав на своєму GS 44 тисячі кілометрів».

В результаті спортбайк так і простояв весь рік без діла – Євген виїхав на ньому лише один раз, коли віддав R 1200 GS в сервіс на планове обслуговування, – а через рік був проданий.

«
Почуття свободи, яке дає цей мотоцикл, затягує. Спочатку я подумав – а чому б не розширити географію поїздок, скажімо, до 1000 кілометрів. Але через рік мені і цього стало мало.
»

Є багато місць, в яких з дитинства хочеться побувати. Недоступні, вони тягнуть до себе, як магніт. Євген багато знав про Аральське море і йому було дуже цікаво побувати на ньому – але він навіть не уявляв собі, як туди потрапити. Степи Киргизії і Казахстану. Північ. Так, доводилося бувати і там, але – то на літаку, то на машині. А це не давало можливості побачити і десятої частини всіх красот.

«
Я ніби відкрив очі. І раптом зрозумів, що всі ці місця разом стали мені доступні!
»

Їздити тільки по асфальту було вже нецікаво. Почалися всілякі поїздки по бездоріжжю, аматорські ралі і тренування в школі Driving Experience Moto. І перший же виїзд поза дорогами дуже протверезив. «На той час я дуже давно їздив на мотоциклах, і думав що вожу непогано. Навіть добре. Але, перший раз спробувавши бездоріжжя, я зрозумів, що мої водійські навички далекі навіть від середніх. І я, мотоцикліст зі стажем, почав вчитися заново. Практично щосуботи я приїжджав на полігон Driving Experience Moto – і кожен раз дізнавався багато нового».

Сьогодні далекі подорожі вже стали традицією. Зараз це вже невеликий клуб однодумців. Зазвичай великі поїздки – пару раз в рік, – проходять вчотирьох-вп'ятьох.

«В минулому році ми доїхали до самої північної точки Росії, а звідти рвонули на південь, в Казахстан і Киргизію. Москву пролетіли – тільки зупинилися змінити речі, адже на півночі було плюс п'ять-шість градусів, а на півдні температура перевалювала за сорок. Ми не зупиняємося в готелях, а ночуємо в наметах на природі, де взагалі немає людей».

Головне в такій поїздці – це люди. Умови бувають дуже складними. Мотоцикли навантажені запасами палива і води, дорога непередбачувана. І важливі як впевнені навички водіння, так і психологічна сумісність. Треба забути про будь-який егоїзм і допомагати один одному.

Євген планує не тільки ці поїздки – крім цього, він продумує маршрути подорожей для школи Driving Experience Moto. Тепер подорожі – це його життя.

«
Та поїздка в Одесу в 2012 році відкрила мені очі. Для мене відкрився другий, зовсім новий світ мотоциклів. За один тиждень подорожі на мотоциклі я подивився більше місць, ніж мало не за все своє попереднє життя.
»

GS для Євгена – це більше, ніж мотоцикл. Це навіть не втілення свободи, це – образ думок: «Для тебе немає ніяких перешкод. Ти захотів відправитися в будь-яку точку світу – так вирушай! Збирай речі, заправляй бак – і вперед! І він не підведе. За багато тисяч кілометрів подорожей у нас було чимало інцидентів, але навіть тоді GS просто продовжує їхати. Це захоплює і наділяє неймовірною впевненістю».

А що спортивні мотоцикли? Вони не забуті. Більш того – досвід їзди на GS теж підштовхнув зайнятися ними більш серйозно – зараз Євген намагається не пропустити жодного трек-дня на трасі Moscow Raceway. Адже коли ти тренуєшся і в кар'єрі на GS, і на треку на S 1000 RR, тобі як мотоциклістові тільки краще. Це дві частини одного світу. А ціле – завжди більше, ніж частини окремо.

«
Я зрозумів, що світ мотоциклів набагато глибше – і все ще я продовжую занурюватися в нього. Тепер я не відмовляюся ні від яких видів мотоциклів, як десять років тому. Слова «ні» більше не існує. І, якщо мені випадає можливість спробувати щось нове, то тепер я тільки із задоволенням.
»

Інші портрети, які можуть вас зацікавити.

Життя Байрона.

Від Південної Африки до іншого кінця світу через GS Trophy.

Я полюю за емоціями.

Ісаак Джонстон вирушає в дорогу, спонукуваний цікавістю і ентузіазмом.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ

Жити, щоб їздити.

Їздити, щоб жити.

ЗРОБІТЬ ЙОГО СВОЇМ

Зв'язатися з менеджером
Дякуємо Вам! Найближчим часом наші менеджери з Вами зв'яжуться.